Fiziki Altın İşlemleri

Altın Cüzdan kullanıcısının talep ettiği miktar fiziksel olarak cüzdan tedarikçisi Özak Kıymetli Madenler. tarafından Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası üzerinden karşılanır.


Ayrıca kurumsal cüzdan üyeleri Altın ithal etmek istedikleri taktirde cüzdan tedarikçisi Özak Kıymetli Madenler. tarafından ithalatlarını gerçekleştirebilir ve ithal etmiş oldukları altınları aynı ile cüzdanlarında saklama altına çevirebilirler.Bu hususta hukuki düzenleme aşağıdaki gibidir:


Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karar’ın 7’nci maddesinin (a) ve (d) bentlerinde, standart işlenmemiş şekilde olan kıymetli madenlerin ithalatının sadece Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası (Borsa İstanbul bünyesine katılmadan öncesinde İstanbul Altın Borsası) bünyesinde kıymetli maden işlemleri yapmaya yetkili üyeler tarafından yapılabileceği düzenlenmiş ve bu üyeler tarafından ithal edilen standart ve standart dışı işlenmemiş kıymetli madenlerin 3 (üç) iş günü içinde Borsaya teslimi ile Borsada alım/satım zorunluluğu getirilmiştir.

Ben altınımı cebimde görmek istiyorum diyorsanız hemen başvur linkine tıklamanız yeterli.


Hemen Başvur